Zadbaj o siebie jedząc zdrowo i żyjąc aktywnie.

Odpowiednia dieta - źródło zdrowia i urody

 

Dieta odchudzająca powinna być bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach.

 

Dieta nadmiernie ograniczająca kilokalorie może spowodować efekt jojo. Aby tego uniknąć, należy rozważnie stosować dietę, a mianowicie po utracie zbędnych kilogramów należy w dalszym ciągu stosować prawidłowe nawyki żywieniowe i dbać o regularną aktywność fizyczną.

 

Odchudzanie to nie tylko prawidłowe żywienie!

 

Odchudzanie oprócz prawidłowego żywienia to także psychologia – motywacja, wewnętrzne samozaparcie w dążeniu do celu, oczyszczanie organizmu i ćwiczenia. To wszystko połączone razem ma dopiero wpływ na wygląd ciała i sylwetkę. Klucz do odzyskania zgrabnej linii tkwi przede wszystkim w głowie i pozytywnym myśleniu!

Każda dieta jest inna...

Najistotniejszą rzeczą jest, aby każdy dobrał odpowiednią dietę dla siebie. Każdy z nas jest inny, każdy ma inne potrzeby. Dlatego w tak różnorodnym świecie, mamy bogaty wybór różnych diet.

 

Jedzenie i aktywność fizyczna... Zapotrzebowanie na składniki danych produktów zależy od tego, jak aktywnie spędzamy nasz czas, oraz od tego, jaki jest stan naszego zdrowia. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, możemy zaoferować następujące diety:

 

* Dieta podstawowa łatwo strawna

* Dieta bogato-białkowa

* Dieta ubogo-białkowa

* Dieta ubogo-tłuszczowa z ograniczeniem błonnika

* Dieta ubogo-węglowodanowa

* Dieta ubogo-energetyczna

* Dieta oszczędzająca z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego i błonnika

* Dieta z modyfikacją konsystencji

* Dieta z modyfikacją składników mineralnych - z ograniczeniem chlorku sodowego - bogato-potasowa

Sport + Dieta = Sukces

Jak więc racjonalnie komponować codzienną dietę? Czy dieta oznacza wyrzeczenia? Słowo dieta jest często kojarzone ze szczególnym sposobem żywienia w trakcie odchudzania lub choroby. Zapomniano, że dieta to nic więcej jak tylko określony sposób komponowania jadłospisu, przede wszystkim dla ludzi zdrowych. Jedzenie jest częścią naszego życia, w związku z tym powinno dostarczać nie tylko podstawowych składników odżywczych, ale i przyjemności. Wybór właściwych produktów w naszej codziennej diecie ma ogromne znaczenie dla zapewnienia zdrowia, energii życiowej i dobrego funkcjonowania. Odpowiednie jedzenie pozwala zachować piękne włosy, paznokcie i jędrne ciało.

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna odgrywa bardzo ważna rolę w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób, głównie wciąż narastającego problemu otyłości. Niski poziom aktywności fizycznej uznawany jest za istotny czynnik zwiększający umieralność ogólną z powodu chorób układu krążenia i nowotworów. Do niedawna za jedną z głównych przyczyn zapadalności i przebiegu chorób uważano jakość i ilość spożywanych posiłków. Znacznie mniejszą uwagę przywiązywano do aktywności fizycznej. Obecnie to nastawienie uległo gruntownym zmianom. Aktywność fizyczna została uznana za nieodzowny element łączący się z prawidłowym żywieniem.

Zdrowo znaczy smacznie!!!

Zamów indywidualną dietę dla siebie, która dopasowana będzie do Twoich potrzeb...

Wypełnij ankietę, wyślij wiadomość, a my odpiszemy do Ciebie i udzielimy szczegółowych informacji.

 

Adres do ankiety znajduje się poniżej:

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScxdB-LfXp4djUr6eHSa6rP76gVzAbRFiIQnA5bcXOu5ZrQUA/viewform?usp=sf_link

 

 

Kontakt: Osoby zainteresowane, które chcą uzyskać dodatkowe informacje, mają pytania lub potrzebują pomocy, proszę o kontakt e-mail: indywidualna.dieta@onet.eu

 

Lub skontaktuj się z nami przez poniższy formularz kontaktowy.

Imię*
Adres e-mail*
Wiadomość*